DOBRY SKARB SERCA | World Challenge

DOBRY SKARB SERCA

David Wilkerson (1931-2011)
February 14, 2018

Słowa, które wypowiadasz są odbiciem twojego serca! „Z obfitości serca mówią usta” (Mat. 12:34).

Kiedy ja powiedziałem coś niegrzecznego jako dziecko, moja mama płukała mi usta mydłem. Ale to nie moje usta potrzebowały oczyszczenia, lecz moje serce. Twój język mówi tylko to, co masz w sercu. Jezus powiedział, że luźne, beztroskie, złe rozmowy mogą pochodzić tylko ze złego, nieczystego serca.

Jako wierzący, nie przyjęliśmy jeszcze poważnie tego co nasz Pan powiedział na temat ujarzmiania naszego języka. On to przedstawia jako sprawę serca – sprawę życia i śmierci. Twój nieujarzmiony język nie tylko dyskredytuje całą twoją pozorną duchowość, ale również sprawia, że twoja twarz jest niezaprzeczalnym faktem, że twoje serce jest nieczyste, skażone.

Jeżeli angażujesz się w plotki, niegrzeczne uwagi, krytycyzm, brudne słowa, wybuchy gniewu, to możesz być pewny, że coś w twoim sercu nie zostało załatwione przed Ducha Świętego. Jezus podchodzi do tej sprawy bardzo poważnie, kiedy mówi, „Jeżeli jesteś nieostrożny z twoim językiem – kłócisz się, narzekasz, szemrzesz, paplesz – to masz poważny problem serca i sięga to bardzo głęboko.”

„Dobry człowiek z dobrego skarbca swojego serca wydobywa dobre rzeczy, a zły człowiek ze złego skarbca serca wydobywa złe rzeczy” (Mat. 12:35).

Żaden kaznodzieja czy chrześcijanin nie jest wyjęty spod tego ostrzeżenia Pana. Jezus mówi, żebyś sprawdzał swoje serce i dowiedział się dlaczego nadal mówisz nieostrożnie. Nie bądź lekkomyślny w sprawie wypowiadanych słów. Kiedy Duch Święty przekonuje cię o czymś, co powiedziałeś, to zachęcam cię, żebyś pokutował i potem pozwolił, aby On zmienił twoje negatywne słowa w błogosławieństwo. Przekleństwo i błogosławieństwo nie mogą pochodzić z tych samych ust (zobacz Jakuba 3:10).

Sekretem odnoszenia zwycięstwa nad twoim językiem jest poznanie Jego! Przybliż się do Jego obecności i pozwól Mu, żeby objawił co jest w twoim sercu.

Download PDF