BOŻE WIELKIE ZAOPATRZENIE | World Challenge

BOŻE WIELKIE ZAOPATRZENIE

David Wilkerson (1931-2011)
February 15, 2018

Pewien człowiek kiedyś mi powiedział, „Kiedy oddam dziesięć procent moich dochodów dla Boga, to z resztą robię to co chcę. I oczekuję, że Bóg mi będzie błogosławił tak, jak obiecał – bo dałem dziesięcinę.”

Moje doświadczenie pokazało mi, że jeżeli człowiek jest skąpy w dawaniu, to również będzie żałował swojego czasu, energii i pracy dla Pana. Ale chcę ci powiedzieć, jeżeli jesteś skąpy dla Boga, to On będzie skąpy dla ciebie. Przez to mam na myśli, że odcinasz się od Bożego błogosławieństwa poprzez swoje postępowanie i swoje nastawienie. Nasze podejście powinno być takie: „Ile mogę dać z siebie dla mojego Pana?” Nasza radość powinna wynikać z tego ile możemy dać, a nie ile możemy zatrzymać dla siebie.

Czytamy w Słowie: „ Jeden daje hojnie, lecz jeszcze więcej zyskuje; inny nadmiernie skąpi i staje się tylko uboższy.  Kto jest dobroczynny, będzie wzbogacony” (Przyp. Sal. 11:24-25). Fakt jest taki, że im więcej siły i energii poświęcasz dla Boga, tym więcej On z kolei wyleje na ciebie.

Apostoł Paweł przeżywał każdą emocję i doświadczenie jakie my przeżywamy, ale przez to wszystko on miał objawienie o źródłach dostępnych dla niego. Kiedy był przygnieciony, jego wiara uchwyciła się wszystkiego, czego potrzebował, żeby odnieść zwycięstwo! Czerpał z zasobów swojego niebiańskiego Ojca i wychodził ciągle na nowo z nową wiarą i siłą, żeby iść dalej.

Poprzez oddanie się całym sercem dla Bożej pracy stawiasz się w pozycji błogosławionej. Jeżeli myślisz o rezygnacji, to zachęcam cię, żebyś pozostał w walce, bo właśnie w najtrudniejszej walce Bóg przychodzi do ciebie z obfitością, obsypując cię Swoimi dobrami i siłą. Tylko ci, którzy są zaangażowani w walkę otrzymują to wielkie zaopatrzenie!

Download PDF