TWOI PRZYJACIELE SĄ WAŻNI DLA BOGA | World Challenge

TWOI PRZYJACIELE SĄ WAŻNI DLA BOGA

David Wilkerson (1931-2011)
July 6, 2018

Prawdopodobnie masz różne kręgi przyjaciół, które obejmują twój świat biznesu – twoich współpracowników, partnerów czy klientów – i znajomych, z którymi masz luźne kontakty. Żeby uniknąć tego rodzaju kontaktów, musielibyśmy zupełnie odejść z tego świata.

Bóg jest zainteresowany najbardziej twoim intymnym kręgiem, twoimi serdecznymi kompanami. To są ludzie, których kochasz najbardziej i którzy mają wpływ na twoje życie. Zgadzacie się w większości rzeczy i czujesz się bezpiecznie, żeby wzajemnie otwierać swoje serce.

Ważne jest aby wiedzieć, że jako naśladowca Jezusa będziesz kuszony przez szatana, żeby tworzyć bezbożne przyjaźnie. On będzie próbował wprowadzić do twojego życia kogoś, kto może zniszczyć w tobie wszystko co jest bogobojne! Może pomyślisz, ”Chwileczkę! Ja nie chcę zacząć wątpić w moich przyjaciół.” Jeżeli jesteście prawdziwymi przyjaciółmi, połączonymi razem przez Ducha Chrystusowego, to nie masz się czego obawiać, kiedy sprawdzasz swoje relacje z nimi. Ale byłoby mądrze z twojej strony, żeby patrzeć na twoje przyjaźnie w świetle Pisma.

Prawdziwy, pobożny przyjaciel zawsze stanie po stronie Słowa Bożego w każdej sprawie, a nie tylko po twojej stronie dlatego, że jesteście przyjaciółmi. Taki przyjaciel będzie cię kochał wystarczająco, aby ci powiedzieć prawdę, chociaż nawet czasami może to zaboleć.

Umiłowani, wasi przyjaciele są ważną sprawą dla Boga – ponieważ ich czyny mają poważne konsekwencje. Biblia mówi wyraźnie: „Nie zawieraj przyjaźni z człowiekiem gniewnym . . . żebyś nie nauczył się jego postępowania i nastawił sidło na swoją duszę” (Przyp. Sal. 23:24-25). „Nie błądźcie, złe towarzystwo psuje dobre obyczaje” (1 Kor. 15:33).

Zajmij dzisiaj twoje stanowisko. Jeżeli masz bezbożnych przyjaciół w swoim wewnętrznym kręgu, odetnij ich. I zwracaj zawsze uwagę na próby szatana, kiedy chce wprowadzić do twojego życia kogoś, kto może zniszczyć dzieła Chrystusa w tobie.

Módl się tak dzisiaj: „Panie, otwórz moje oczy na wszystkie moje przyjaźnie. Pomóż mi widzieć ich wyraźnie, co jest dobre, a co złe i niech wszystkie moje przyjaźnie przynoszą Tobie chwałę!”

Download PDF